.

נשימה מחייכת

הדרך לחיים בריאים ומאושרים

נשימה

החיים מתחילים עם הנשימה על ידי שאיפת האוויר הראשונה ברגע הלידה. הנשימה מאפשרת לשאוף את היקום פנימה לתוך עצמכם. האדם ממשיך לנשום במחזוריות שאינה נגמרת במהלך כל חייו. ככל שנמשכת נשימתו נמשכים חייו.

הנשימה נמשכת ברצף שאיפה ונשיפה של אויר, ופסק זמן למנוחה קצרה. קצב הנשימה: פנימה - החוצה - הפסקה - חוזר על עצמו למשך כל החיים ללא הפסקה. הנשיפה מתחלפת בשאיפה.

הגוף מגיב בצורה מסודרת ומתאימה בהתכנסות והתרחבות. הסדר של הנשימה בו הנשיפה מתחלפת בשאיפה ממשיך כל הזמן.

הדרך הפשוטה הזו של קצב שקיים בנשימה ,היא הבמה הטובה ביותר באמצעותה ניתן לראות את היווצרות החיים. בורא עולם סיפק לנו את מרחבי היקום ואת האדמה על פני כדור הארץ לעמוד עליה ,ליהנות מהחיים ומבריאות טובה.

הודות לנשימה המסודרת הזאת שלנו ,טוב לנו. בורא עולם[1] יצר ביקום סדר יסודי אשר בזכותו העולם הזה הרמוני. אותו סדר הרמוני מיושם גם במערכת השמש שלנו, ולכן יש לנו את הסדר של היממה בה היום מתחלף בלילה ואנחנו אף נהנים מארבע עונות בשנה: אביב קיץ סתיו וחורף.

אותו סדר אוניברסלי, תופס גם לגבי הנשימה שלנו. הנשימה מחברת את האני עם הסביבה המקיפה אותו. הקצב המסודר של הנשימה עושה את החיבור להרמוני. האני והיקום מתחברים בצורה הרמונית הודות לנשימה מסודרת ואכן הנשימה היא הביטוי של סדר וקצב של החיים. מתוך ההרמוניה המסודרת הזאת מופיע החיוך. ולכן ה"נשימה המחייכת" היא תופעה טבעית של החיים. הנשימה כשלעצמה אוצרת בתוכה את החיוך הראשון שלו (הבורא) ,בבריאת העולם.

החיוך הזה קיים תמיד בתוך האני. ועל כן הנשימה המחייכת הינה תופעת חיים טבעית. הנשימה כשלעצמה אוצרת בתוכה את החיוך הראשון. והחיוך בתורו מתפשט לכל מקום.

החיים הם נס אשר מתחיל עם השאיפה הראשונה של אויר בזמן הלידה ולכן הנשימה היא רוח של חיים בתוכנו.

התינוק מתחיל את חייו עם הנשימה. מרגע זה והלאה הנשימה ממשיכה במשך כל חייו, נשימה פנימה רודפת נשימה החוצה במחזוריות שאינה נגמרת. אנחנו נושמים גם ללא עירוב מחשבה והנשימה נמשכת ללא כל מאמץ ,בצורה טבעית וספונטנית. הנשימה היא תופעת חיים שאף אחד לא מתרגל לפני שנולדים.

כאשר אנו נושמים את החמצן, כוח החיוניות, הוא מטעין את האברים שלנו ומטעין כל תא ותא מתאי הגוף, כך יוצר מצב של רוגע אושר וסיפוק. האוויר הזה ,אותו אנו נושמים לא עולה לנו שום דבר,אבל הוא חובק בתוכו את המתנה שאין לה מחיר, החיים והבריאות.

 

[1] בבסיס תורת הסו-ג'וק פילוסופיית שלושת המקורות שמדברת על עולם מופלא ומסודר היטב שנוצר ע"י הבורא. הסו-ג'וק משוללת מכל תפיסה דתית ונועדה לכל אדם לכן פרופ' פארק ניזהר שלא לשייך אופי דתי כלשהו והשתמש במילים כגון "הוא", "הבורא" ו"רוח הבריאה" או "רוח הקיום" על מנת לתאר את בורא עולם בצורה הפשוטה והמכבדת ביותר שראה לנכון.

החיוך

הרך הנולד מחייך חיוך קורן. הוא עושה זאת מתוך עצמו מבלי ללמוד או לתכנן, החיוך של התינוק מופיע באופן ספונטני. חיוכו של התינוק הוא חיוך טהור, חיוך של מלאך. החיוך המלאכי הזה הוא החיוך של הקיום הקדוש. החיוך של התינוק שוכן בתוך החיוך של בורא עולם, התינוק מחייך יחד איתו. בורא עולם הוא הקיום המושלם ,שלמות זאת שייכת רק לו ובשלמות זאת נוצר החיוך.

החיוך פורח ספונטנית בכל מקום שנוצרת הרמוניה. בורא עולם יצר קיום מחייך. בהיותו מחייך הוא ברא את היקום כולו. ולכן כל היצורים מחייכים. ביסודם. התינוק מחייך, אני מחייך, אתה מחייך, את מחייכת וכולנו מחייכים בעולם מופלא זה .

השושנה מחייכת מתוך עצמה. הצורה היפיפייה של הפרח הזה והניחוח שלו, זה לא אחר מאשר ביטוי של החיוך. בתוך פרח השושנה נמצא החיוך של בורא עולם. כל הצמחים מחייכים בפרחיהם, בניחוחותיהם ובפירותיהם. הם כולם מציגים לראווה את החיוכים שלהם. עם חיוכם בורא עולם מחייך גם כן. הם נוצרו כולם על-ידי החיוך הראשון שלו, מקור כל החיוכים.

הקולות הנהדרים של ציפורי שיר רבי הצבעים ביער, הציוצים שלהם הם פשוט שירי חיוך. הקולות נהדרים וצורתם מראה על ההרמוניה שקיימת בטבע. הקולות ההרמוניים האלה הם ביטוי של החיוך. הם כולם נוצרו על ידי החיוך הראשוני המקורי שלו. שרים לכיוונו ולקראתו.הם מתקשרים איתו מצייצים ומדברים אליו, שולחים לעברו את תודתם המחייכות .

כאשר בני אדם נעשים מודעים לקיומו של הבורא ,הם מתקרבים אליו. בני אדם הם אלה שנבחרו על ידו לעשות את העולם הזה מחייך, זו מטרתם. בורא עולם הוא הקיום המוחלט היחיד, החיוכים שלנו דומים לחיוך שלו[1]. חיוך יפה מכיל בתוכו את החיוך הראשון שלו.

החיוך שלנו הינו למעשה ביטוי של החיוך הראשון הזה שלו. ברגע שאנחנו חווים חיוך טהור אנחנו קרובים אליו. כשמחייכים בצורה טהורה, האני מתאזן באופן ספונטני. כאשר קיים חיוך הרמוני מתפוגגות הדאגות ונעלמים הייסורים. המחלות מטהרות מעצמן, הגוף והנפש הופכים לבריאים. כאשר אנחנו מחייכים בדומה לחיוכו אנחנו מקבלים השראה ומסר ממנו. הכל מתחיל להתנהל על מי מנוחות ביחד עם חיוכו. ההצלחה תגיע תמיד כאשר אנחנו חוזרים לחייך איתו.

כאשר אתם משלבים את החיוך הטהור, כל רצונותיכם יתגשמו. לכל אחד מגיע ליהנות, ביחד עם החיוך. החיוך הוא מתנה אמיתית מהשמיים. כשאנחנו מקבלים חזרה את החיוך שאבד מזמן מתחילים חיים מחייכים.

החיוך טוב בשבילי, החיוך טוב בשבילך , החיוך טוב לכל אחד. חיים מחייכים מחכים לכולנו. אנחנו צריכים להתחיל ליהנות מהחיים המחייכים האלה. זה מה שהוא רוצה להעניק לנו. הוא מסתכל מלמעלה אלינו לראות אם אנחנו נהנים מחיים מחייכים ואז מחייך חיוך רחב. העולם הזה הוא עולם מחייך, כולנו יצורים מחייכים. מדי פעם הוא חושף לפנינו את החיוך הראשוני שלו, כדי שנלך בעקבותיו ונחייך כמוהו. אם נוכל לחייך כמו החיוך שלו נוכל לחיות עם חיוך תמידי. העולם הזה הוא העולם המחייך שלו ובכל מקום נמצא החיוך הראשוני שלו.

כולנו חיים בתוך העולם הזה שלו, המחייך.

לחיוך יש חשיבות עצומה, חיוך מפשט דברים רבים אותם אנו רוצים להשיג. אז מה יותר פשוט מלחייך?

 

[1] " נעשה לנו אדם כצילמנו בדמותינו" בראשית א', כו'.

החיוך אינו רק תדר מרפא אלא מהווה כלי לחיבור לנשמה ולמקור. הדרך לחיים בחיוך הינה דרך שדורשת עבודה. עיקר העבודה הינה התמודדות עם הפנימיות שבנו, עם דפוסי מחשבה "מהפנטים" שמונעים מאתנו לחיות כאן ועכשיו ולחוות את המציאות כפי שהיא. החיוך מאפשר לנו לשחרר ולהשתחרר ומשם להרחיב את התודעה כדרך אל השלמות בחיים האמיתיים. התרגול אינו רק זמני אלא דרך חיים. החיים בחיוך. המפגש והחיבור אל החיוך המקורי (Origin Smile), מאפשר להבחין בטבע המחייך של כל הקיום, בעבר, בהווה ובעתיד ולהתחיל בחיים מחייכים על מנת להביא את החיוך להגשמה בעולם הזה.

נשימה עם חיוך

למי מתאימה מדיטציית החיוך?

 החיוך הינו מתנת בריאה. הרך הנולד מפתח את החיוך בשלבים הראשונים של התפתחותו וזה כבר מעיד על חשיבות החיוך. מדיטציית החיוך מתאימה לכל אדם ובכל גיל. השיטה פשוטה ליישום ומאפשרת שינוי בהרגלי החיים והעצמה אישית ותודעתית.

כמה זמן יש לתרגל מדיטציית החיוך?

מדיטציית החיוך בשונה ממדיטציות אחרות ניתן לתרגל בכל מקום ובכל מצב, הנשימה המחייכת הינה הבסיס למדיטציית החיוך. לאחר שלבי התרגול הבסיסיים אפשר להגיע להישגים מרשימים גם בתרגול של דקות ספורות מספר פעמים ביום. מדיטציית החיוך אינה רק תרגול של מס' דקות ביום, אלא דרך של חיים בחיוך.

לקבלת מידע ועידכונים אודות סדנאות והשתלמויות נשימה מחייכת ומדיטציית החיוך, השאירו את פרטיכם ונשוב אליכם בהקדם

דואר אלקטרוני *
שם
טלפון סלולארי

נבנה באמצעות מערכת דפי הנחיתה של רב מסר

.